rychlá poptávka:+420 387 310 255
servis kotlů:+420 387 428 702

9 profesionálních rad,
jak ušetřit za topení 

Chcete topit ekonomicky a ekologicky? Potom byste měli respektovat rady našich profesionálů, jak ušetřit za topení.

 1. Zkontrolujte své topení, protože už několik mm usazenin sazí a špatně nastavený hořák Vás stojí asi o 5% více energie. Jeden telefonát Vašemu odbornému topenáři stojí naproti tomu jen pár korun. 

 2. Pokud chcete topit úsporně a ekologicky, věřte, že se starým kotlem (nad 15 let) nikam nedojdete. Zvažujete-li modernizaci vytápění domu, potom jednejte teď – dříve než Vám další zima udělá čáru přes rozpočet, jak ušetřit za topení. 

 3. Nezapomeňte zkontrolovat spotřebu energie Vašeho zařízení. Odborný topenář Vám rád vypočítá, co Vaše zařízení spotřebuje a jak ušetříte za topení s novým kotlem.

 4. Čím dříve budete modernizovat, tím lépe – a hlavně výhodněji. Protože starý kotel se musí provozovat celý rok s konstantně vysokou teplotou. Tím vznikají obzvlášť velké ztráty povrchem. Následek: Starý kotel má stupeň využití jen 68%.

  Nový kotel naproti tomu automaticky přizpůsobuje svou teplotu kotlové vody venkovní teplotě. A dokonce úplně vypne, když není potřeba tepla. Výsledek: normovaný stupeň využití 98%.

 5. Nevětrejte byt dlouho, ale raději dvakrát za den krátce a pořádně – cca 5 minut. Přitom uzavírejte termostatické ventily. Tak uniká jen spotřebovaný vzduch – ale ne teplo, které je nahromaděné v nábytku a stěnách.

 6. Těsné spáry na oknech a dveřích jsou nezbytné pro úsporný topný provoz. Před topnou sezónou zkontrolujte těsnění a v případě potřeby je vyměňte.

 7. Odvzdušněte topná tělesa, pokud se zahřívají nerovnoměrně nebo dochází k hlukovým rázům připomínajícím tekoucí vodu. K tomu stačí jednoduše otevřít klíčem odvzdušňovací šroub a nechat vzduch tak dlouho unikat, dokud nevyteče topná voda.

 8. Až se venku setmí, zatáhněte žaluzie nebo závěsy. To má pro Váš byt stejný význam jako přikrývka pro člověka. Úspora energie je cca 4%.

 9. Dbejte na to, aby topná tělesa a termostatické ventily nezakrývalo oblečení, závěsy a nábytek a nepoužívejte je jako sušiče na prádlo. Jinak můžete ztratit až 20% energie.

 

"Zdroj článku Jak ušetřit za topení: Viessmann, spol. s r.o."

Jak Vám můžeme pomoci?

Máte zájem o zprovoznění, opravu či pravidelný
servis kotle?

přejděte na servisní formulář:

Servisní formulář

PŘEJETE SI CENOVOU NABÍDKU NEBO VÍCE INFORMACÍ O NAŠICH SLUŽBÁCH?
DOMLUVME SI SCHŮZKU!

Dobrý den, jmenuji se a rád bych se s vámi setkal ohledně ........................................................................................................................................................................ ........................................................................................................................................................................ Ideální termín schůzky by pro mě byl Potvrďte mi prosím schůzku na nebo se se mnou spojte telefonicky na čísle
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

DIM - teplo vašeho domova

Jak z názvu firmy vyplývá, firma se zabývá především a výhradně pracemi, které zajišťují výrobu, dopravu a spotřebu tepla v různých aplikacích a formách. Zkratka v názvu společnosti je zkratkou nosného programu firmy, což je dodávka, inženýring a montáž tepelné techniky.

Vzhledem k tomu, že základním a určujícím směrem rozvoje firmy je kvalita, plnění smluvních termínů a v neposlední řadě i snaha o komplexní zajišťování dodávek zařízení, včetně navazujících řemesel, rozšířili jsme vlastními pracovníky zajišťované služby i o zdravotní instalaci, plynoinstalace a zámečnické práce. V případě realizace prací jiných řemesel (MaR + EI, vzduchotechnika) zajišťujeme tyto svými osvědčenými dodavateli, se kterými spolupracujeme již několik let.

Náš kamenný obchod najdete přímo v areálu sídla společnosti D.I.M. spol. s r.o. v Českých Budějovicích.

dim-head-office.png

D.I.M. spol. s r. o.

 • A. Trägera 91, 370 10
 • České Budějovice
 • IČO: 15769062
 • DIČ: CZ15769062
Ukázat na mapě

Jsme členy

hospodarska komora.png cech topenaru a instalateru.png